Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
X

Adam Zamojski

Tower Collector

Oświadczenie o prywatności


Prywatność jest bardzo ważna, dlatego aplikacja zbiera i przesyła wyłącznie informacje konieczne do świadczenia funkcjonowania. Aplikacja NIE zbiera, NIE przechowuje, ani NIE przesyła żadnych informacji, które mogłyby zostać wykorzystane do zidentyfikowania ciebie, twojego urządzenia, ani żadnej informacji osobistej.

Jeżeli nie zgadzasz się z tą polityką prywatności, nie instaluj lub odinstaluj aplikację. Trwałe usunięcie aplikacji z urządzenia mobilnego jest równoważne zaprzestaniu korzystania z aplikacji.

Główne funkcje

Główną funkcjonalność aplikacji stanowi zbieranie identyfikatorów przekaźników sieci komórkowej, siły sygnału oraz lokalizacji urządzenia (współrzędnych). Te informacje są przechowywane lokalnie na twoim urządzeniu i nigdy nie zostaną przesłane bez twojej wyraźnej zgody i akcji. Zebrane dane mogą zostać wyeksportowane do plików przechowywanych w pamięci urządzenia lub udostępnione projektom OpenCellId.org oraz Mozilla Location Services. Aby zapewnić prywatność, aplikacja NIE korzysta z serwerów proxy (pośredniczących), które mogłyby uzyskać dostęp do danych w trakcie transmisji. Wszystkie połączenia z aplikacji do zewnętrznych usług korzystają z szyfrowanego protokołu HTTPS.

Przesyłanie do OpenCellID.org wymaga wprowadzenia osobistego klucza dostępu (klucza API) w ustawieniach aplikacji. Klucz będzie używany do przesłania próbek do bazy danych projektu i nigdy nie zostanie wykorzystany w innym celu. Ktokolwiek zna klucz dostępu posiada pełną kontrolę nad przesłanymi danymi, włączając w to przeglądanie i kasowanie. Twoim obowiązkiem jest ochrona poufności Twojego klucza dostępu!

Przesyłanie do MLS korzysta ze współdzielonego klucza API, który nie umożliwia przeglądania przesłanych próbek.

Większość funkcji aplikacji wymaga dostępu do lokalizacji urządzenia podczas działania, jednakże, aby automatycznie uruchomić zbieranie próbek przy uruchamianiu urządzenia, konieczne jest przyznanie dostępu do lokalizacji urządzenia w tle. Dostęp do lokalizacji w tle jest wymagany, ponieważ w tym przypadku zbieranie jest uruchamiane przez system (w tle), a nie przez ciebie (na pierwszym planie).

Funkcje opcjonalne

Mapa korzysta z usług dostarczanych przez OpenStreetMap na określonych warunkach użytkowania.

Automatyczne sprawdzanie aktualizacji łączy się do serwera w celu sprawdzenia, czy jest dostępna nowsza wersja aplikacji. Żądanie zawiera numer wersji zainstalowanej aplikacji i jest wykonywane przy starcie aplikacji raz dziennie.

Kontakt z twórcą tworzy nową wiadomość email w wybranej aplikacji pocztowej. Wiadomość zawiera podstawowe dane techniczne urządzenia, które mogą być przydatne przy rozwiązywaniu problemów:

  • Wersja aplikacji
  • Wersja Androida
  • Producent i model urządzenia

Eksport ustawień i Eksport bazy danych wykonują kopię ustawień lub bazy danych aplikacji do wybranego folderu w pamięci urządzenia. Jeżeli wybrany folder znajduje się w pamięci współdzielonej, do której dostęp mają inne aplikacje, wówczas wrażliwe dane (takie jak klucz dostępu OpenCellID) mogą nie być chronione.

Logowanie do pliku na poziomie diagnostycznym tworzy bardzo szczegółowe pliki logów w wybranym folderze w pamięci urządzenia. Log może zawierać wrażliwe dane, takie jak twoje obecne położenie i nadajnik do którego urządzenia jest podłączone. Ta opcja powinna być używana tymczasowo w celu rozwiązywania problemów.

Pomoc w diagnostyce problemów

Aplikacja zbiera anonimowe statystyki użycia. Dane są udostępniane wyłącznie twórcy aplikacji w celu lepszego zrozumienia jak aplikacja jest wykorzystywana, jakie są czasy działania poszczególnych funkcji oraz jakie funkcje są używane najczęściej. Zebrane dane służą do poprawy ogólnej wydajności aplikacji, użyteczności i komfortu użytkowania. Dane zbierane są za pomocą zewnętrznej biblioteki Google Analytics for Firebase dostarczanej przez Google i przetwarzane zgodnie z polityką prywatności Google.

Aplikacja posiada wbudowany mechanizm automatycznego raportowania błędów. Raporty błędów aplikacji są dostępne wyłącznie dla twórcy aplikacji i zawierają informacje o przyczynie błędu i konfiguracji urządzenia. Raporty NIE zawierają informacji pozwalających na zidentyfikowanie ciebie, ani twojego urządzenia.