Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
X

Adam Zamojski

Tower Collector

Funkcje


Tower Collector daje ci możliwość współtworzenia baz danych projektów OpenCellID.org i Mozilla Location Services poprzez przesyłanie współrzędnych GPS przekaźników komórkowych sieci GSM/UMTS/LTE/CDMA z twojej okolicy. Próbki posłużą zebraniu informacji o pokryciu terenu zasięgiem sieci komórkowych. Możesz użyć aplikacji do zbierania danych do celów prywatnych i wyeksportować je do plików CSV lub GPX.

OpenCellID

OpenCellID.org jest projektem open source, którego celem jest zbudowanie ogólnodostępnej bazy informacji o położeniu przekaźników sieci komórkowych. Tower Collector daje ci możliwość dołączenia do społeczności projektu OpenCellID poprzez przesłanie informacji o nadajnikach z twojej okolicy. Zebrane w ramach projektu dane można wykorzystać do szybkiego lokalizowania urządzeń bez konieczności włączania GPSu.

Mozilla Location Services

Mozilla Location Services (MLS) jest projektem open source mającym na celu zbudowanie międzynarodowej bazy identyfikatorów infrastruktury bezprzewodowej (nadajników komórkowych, punktów dostępowych WiFi, urządzeń Bluetooth) połączonych ze współrzędnymi GPS. Obliczone współrzędne nadajników dostępne są w domenie publicznej na licencji "Creative Commons (CC-0)".

Dobre praktyki

Tower Collector jest idealnym narzędziem do wspierania OpenCellID danymi o nadajnikach znajdujących się w okolicy. Warto wiedzieć w jaki sposób zbierać najbardziej wartościowe dane podczas spacerów i podróży.

  • Unikaj codziennego poruszania się w tę i z powrotem dokładnie tymi samymi drogami. Duża liczba zduplikowanych próbek nie będzie zbyt użyteczna.
  • Staraj się odwiedzać nowe miejsca i drogi, zwłaszcza te mniej uczęszczane, które często nie zostały w ogóle zmapowane. Przekaźniki wzdłuż głównych ulic prawdopodobnie zostały już dodane.
  • Od czasu do czasu powtórz zbieranie danych w okolicy, aby dodać informacje o nowych przekaźnikach.
  • Zbieraj dane z użyciem wszystkich wspieranych przez urządzenie rodzajów sieci, takich jak GSM, UMTS, LTE, CDMA, itp. Aby to osiągnąć zmień preferowany rodzaj sieci w ustawieniach Androida.
  • Używaj kart SIM wielu różnych operatorów, aby lepiej pokryć danymi okolicę.
Ekran główny: mapa Ekran główny: ostatnia próbka Ekran główny: statystyki Eksportowanie
Konfigurator przesyłania Ekran główny: ciemne statystyki Ciemne exportowanie