Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
X

Adam Zamojski

Tower Collector

Często zadawane pytania


Znane problemy

» Przy wyłączonym ekranie liczba zebranych przekaźników jest bardzo mała

Problem: Kiedy ekran jest wyłączony liczba zebranych przekaźników jest bardzo mała w porównaniu do zbierania przy włączonym ekranie. Problem występuje na każdej wersji systemu Android. Na przykład dla dystansu 10 km:

 • Ekran włączony: zebrane 150 próbek z 20 przekaźników.
 • Ekran wyłączony: zebrane 125 próbek z 1 przekaźników.

Przyczyna: Problem powiązany jest z producentem chipsetu/platformy sprzętowej i został zaobserwowany na urządzeniach opartych o starsze układy Qualcomm Snapdragon, ale nie na procesorach firmy Broadcom. Niskopoziomowe oprogramowanie chipsetu przestaje informować o zmianach przekaźnika i siły odbieranego sygnału.
Problem został częściowo rozwiązany przez wprowadzenie nowych metod API w Androidzie 5.1, zobacz więcej.

Rozwiązanie: Rozwiązaniem problemu jest utrzymywanie ekranu urządzenia włączonego podczas zbierania próbek. Odpowiednia opcja dostępna jest w Ustawieniach aplikacji. Efektem ubocznym jest zauważalne skrócenie czasu pracy na baterii.

» Dźwięk i wibracje powiadomień na Androidzie Oreo i nowszych

Problem: Na Androidzie 8.0+ kiedy uruchamiane jest zbieranie lub przesyłanie próbek urządzenie wibruje i odtwarza dźwięk powiadomienie, czego nie robiło na starszych wersjach Androida.

Przyczyna: Usługi Tower Collector takie jak zbieranie i przesyłanie uruchamiane są jako usługi pierwszoplanowe by zagwarantować nieprzerwaną pracę w przypadku problemu z dostępnością pamięci. W Androidzie 8.0 Google zmieniło sposób wyświetlania powiadomień (wprowadzając kanały powiadomień) i zmieniając ich priorytety. Każda usługa pierwszoplanowa musi wyświtlać powiadomienie, ale Android ignoruje jego priorytet co skuktuje nieplanowanymi wibracjami i dźwiękiem (nawet gdy ważność kanału jest niska). Dodatkowo nie jest możliwa zmiana ważności kanału po jego utworzeniu, ani uruchomienie usługi pierwszoplanowej bez widocznego powiadomienia, więc taka opcja została usunięta z Ustawień aplikacji na Oreo i nowszych.

Rozwiązanie: Jeżeli chcesz możesz ręcznie wyłączyć dźwięk i wibracje poprzez przytrzymanie wyświetlonego powiadomienia i przejście do ustawień.

Popularne pytania

» Czy wspierane są telefony multi SIM?

Obecnie Tower Collector zapewnia wsparcie dla wielu kart SIM, zobacz szczegóły poniżej.

 • Android 5.1 i nowsze
  W wersji 5.1 Google wprowadziło natywne wsparcie dla telefonów pracujących z kilkoma kartami SIM równocześnie. Niestety ilość telefonów działających w oparciu o tą i nowsze wersje systemu jest bardzo ograniczona, szczególnie w segmencie tanich urządzeń. Aktualizacja systemu operacyjnego do wersji 5.1+ nie daje żadnej gwarancji na poprawne wprowadzenie obsługi nowych metod dostępnych w tej wersji, co znacząco utrudnia testowanie. Im więcej modyfikacji producent wprowadza do czystego systemu dostarczanego przez Google tym mniejsze szanse, że zmiany zostaną wprowadzone zgodnie z oficjalnymi założeniami.
 • Starsze wersje Androida
  Sposób działania i metody dostarczające wymaganych danych zależą od producenta sprzętu. Istnieje wiele różniących się od siebie implementacji. W związku z czym zapewnienie poprawnego działania aplikacji na wszystkich telefonach dual SIM jest zadaniem niemożliwym ze względu na ich mnogość na rynku. Szczególny problem stanowią tu urządzenia dostępne jedynie w wybranych regionach.

» Jak włączyć logowanie diagnostyczne?

Logowanie diagnostyczne pomaga twórcom oprogramowania odnajdywać i naprawiać błędy. Aby włączyć logowanie postępuj według następujących kroków:

 1. Otwórz Ustawienia Tower Collector.
 2. Przejdź do sekcji 'Zaawansowane'.
 3. Wybierz 'Poziom logowania do pliku'.
 4. Wybierz opcję 'Diagnostyka'.
 5. Skorzystaj z funkcji, która nie działa prawidłowo.
Plik logu zostanie zapisany w folderze 'TowerCollector' w pamięci zewnętrznej (w tym samym folderze co pliki z eksportu).

Pamiętaj żęby wyłączyć logowanie gdy już nie będzie potrzebne, aby uniknąć zapchania pamięci przez pliki logów.

» Czy Tower Collector jest projektem Open Source?

Od 2016 roku Tower Collector jest projektem open source rozwijanym i utrzymywanym głównie przeze mnie w wolnym czasie. Kod źródłowy dostępny jest na GitHubie.